Medal Final

Saturday 6th October, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
M Bray
72
8
64
D Whitehouse
74
9
65
D Seiles
78
12
66
J Stead
78
11
67
J Booth
83
16
67

Ron Morton AM/AM

Saturday 11th August, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
Mick Williamsons team
117
Tony Hicklings team
119
John Chambers team
121

August Medal

Saturday 4th August, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
W Winstanley
70
9
61
D Darkin
81
19
62
P Tingle
71
8
63
R Berry
78
15
63
M Cronly
71
8
63
G Booth
75
12
63

Don Simms Trophy

Saturday 21st July, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
G Dimbleby
17
42
D Cooper
22
42
P Dearing
17
40
L Brooks
8
40

Dr Marshall Trophy

Saturday 14th July, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
J Keyworth
83
21
62
D Outram
71
7
64
Dean Stables
74
10
64
L Stallebrass
73
8
65

R S Walters Trophy

Saturday 23rd June, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
R J / E Walker
8/18
48
M Cronley / D Seiles
8/11
47
D Whitehouse/ P Gilling
10/15
46

Tinsley Trophy

Saturday 16th June, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
D Marriott / A Draycott
60
D & J Walsh
61
D Stables / D Reyn
62

Maurice Nicholson Trophy

Saturday 9th June, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
R Hyner
10
43
C Schofield
22
42
S Mallender
18
42
M Hawkins
19
40
J Payne
16
40
P Canadine
17
40

Brett Bowl

Saturday 26th May, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
D Walsh
13
40
A Wade
11
40
S Stallebrass
9
39
G Dimbleby
17
39
G South
11
38
M Careless
14
38
J Stead
15
38
R J walker
9
37
R Chamberlain
10
37
L Brooks
8
37
Congratulations to R Berry hole in one on the 14th Congratulations to P Wilson won the card draw £25

Queens Jubilee Qualifier

Saturday 12th May, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
J Cassidy
8
88
M Williamson
10
C Brailsford
11
M Halliwell
15

May medal

Saturday 5th May, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
D Stead
76
12
64
M Quinn
78
13
65
J Stead
83
16
67
M Bray
76
8
68
P Walsh
70
2
68
W Winstanley
77
9
68
M Burrows
86
17
69

Aitcheson Qualifier

Saturday 21st April, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
D Whitehouse/L Walker
8/13
46
M Careless/J Stead
14/18
43
D Stead/P Careless
12/15
43
Dean Allott & Tony Hickling won card draw

Mid Week Stableford

Wednesday 18th April, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
S Heron
23
37
J Stead
18
37
D Cobb
12
34
M Williamson
10
34
P Renusz
10
34
S Davies
14
34

Captain v Vice Captain

Saturday 7th April, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
R Hyner / M Burrows
10/17
47
D Evans / J Payne
20/16
44
A Bray / A Allard
14/18
43
D Whitehouse / L Walker won car draw

Better Ball Medal

Saturday 24th March, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
Outram/Chamberlain
57
Brown / Ellis
58
N & M Hawkins
58

B/Ball medal

Saturday 24th February, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
Tomlinson / Davies
55
Williamson/Halliwell
58
Bray / Dixon
59

Saturday Fiddle

Saturday 17th February, 2018

Name
Gross
Handicap
Net
James/Heron
25/23
48
Williamson/Halliwell
10/15
47
Housley/Tingle
7/8
45

Medal Final

Saturday 7th October, 2017

Name
Gross
Handicap
Net
J Cassidy
73
7
66
T Hickling
76
10
66
A Lenton
78
11
67
P Wilson
81
14
67
M Bray
75
8
67
A Lenton won Medal Final

Brian Lloyd Trophy

Saturday 16th September, 2017

Name
Gross
Handicap
Net
M Griffin
78
16
62
R Hyner
76
11
65
R Newton
78
12
66
T Hickling
76
10
66
M Scanlon
85
19
66
G Booth
77
11
66

Ron Morton AM/AM

Saturday 12th August, 2017

Name
Gross
Handicap
Net
N Cooke's team
122
D Whitehouse's team
124
G Booth's team
127
Legal |

Roundwood Pavilion, Off Green Lane, Rawmarsh, Rotherham, S62 6LA

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site